Co je Akademie

Cílem Akademie ASSIST je rozvoj profesního vzdělávání nadšených studentů informačních technologií i zkušených vývojářů v časem prověřených řešeních, a to zejména na midrange platformě IBM Power Systems (AS/400). V rámci projektu nabízíme on-line akademii, naši knihovnu plnou odborných materiálů, video kurzů a ověřovacích testů. Registrovaní uživatelé mají také přístup k naší „čtyřstovce“ s operačním systémem IBM i verze 7.3.

Pro studenty

Pro vás pořádáme ve spolupráci s vysokými školami tématické přednášky, středoškolské praxe, firemní stáže či nabízíme účast na našich komerčních školeních, pokud je v nich volná kapacita. Odhalujeme vám naše know-how, abyste viděli pojítko mezi praxí a univerzitními lavicemi. A školám nabízíme vedení projektů, kvalifikačních prací, případně i předmětů.

Pro vývojáře

Nabízíme vám zkoušky profesní kvalifikace podle Národní soustavy kvalifikací na pozici „Programátor“ (18-003-M). Můžete u nás zkoušku buď rovnou absolvovat nebo se na ni připravit v kurzech. Mezi další možnosti patří odborné zkoušky a tematické testy pro platformu IBM Power Systems (AS/400).

Jak to funguje?

Umožníme vám bezplatný přístup k platformě IBM Power Systems (AS/400) a poskytneme vám ucelené informace o tomto systému a jeho vývojových prostředích. Můžete se zdarma zaregistrovat na tomto webu a následně získat přístup do testovacího prostředí. Rozsah nabízených prostředků závisí na vybrané uživatelské roli.

Uživatelské role na webu Akademie ASSIST

Student

Jste studenti vysoké školy a chcete se seznámit s něčím novým? Toto je role pro vás. Obsahuje

  • na vyžádání přístup přes VPN do operačního systému IBM i (OS/400), jednoduché interaktivní menu s návodem na základní systémové operace a osobní knihovnu na vaše projekty;
  • na webu zpřístupnění výukových videí, dokumentace, případových studií a vzorových testů a možnost přihlásit se zdarma na naše přednášky, stáže, komerční kurzy a ostré testy.

Vývojář

Tato role je určena pro ty z vás, kteří chcete vyzkoušet novou platformu, ale už jste zkušení vývojáři v jiných systémech. Pokud již s IBM Power Systems pracujete, můžete si chtít prohloubit znalosti, případně se u nás certifikovat. Role obsahuje

  • na vyžádání přístup přes VPN do operačního systému IBM i (OS/400), jednoduché interaktivní menu s návodem na základní systémové operace a osobní knihovnu na vaše projekty;
  • na webu zpřístupnění výukových videí, dokumentace, případových studií a vzorových testů a možnost absolvovat profesní kvalifikace, certifikované zkoušky a tématické testy.