Příspěvek „Chcete být oblíbení mezi kolegy? Inspirujte se!“

13. 8. 2020 • RozhovoryMarta Čtvrtníčková

Naše kolegyně Anastasie k nám nastoupila před víc než půlrokem. Do kolektivu velmi rychle zapadla, a dokonce se kolegové předbíhali, s kým bude na projektu pracovat dřív. Čím to je, že si Nasťa získala hned od začátku tolik přízně, nám prozradila v následujícím rozhovoru. Vezmeme to pěkně popořádku.

Nasťo, tvé jméno není úplně české – představ se nám trochu blíž. Odkud pocházíš, jak ses dostala do Prahy? Jak dlouho jsi v České republice?

Původem pocházím z Ruska a v České republice žiji už 11 let. Do Prahy jsem se dostala prakticky hned po střední škole. Nejdříve jsem zde chtěla studovat uměleckou školu zaměřenou na průmyslový design, absolvovala jsem i přípravný kurz na přijímací řízení. Bohužel jsem neuspěla, ale rozhodla jsem se v Česku zůstat.

IT firma je trochu mimo od uměleckého směru, jak ses dostala do ASSISTu?

V předchozím zaměstnání jsem spolupracovala s Irinou, která v ASSISTu nyní pracuje na pozici projektové manažerky. Byla velmi šikovná a v kolektivu oblíbená. Musím se přiznat, že mi práce s ní chyběla. Když otevřeli v ASSISTu pozici, Irina mi nabídla možnost zkusit změnu zaměstnavatele. Už jsem s tou myšlenkou koketovala, proto jsem se rozhodla jít na pohovor. No a vyšlo to! Jsme opět kolegyně (smích).

Jsi jeden z mála zaměstnanců ASSISTu, kteří nejsou na pozici vývojáře ani projektového manažera – jaká je tedy tvá náplň práce a denní pracovní agenda, liší se například v různých fázích roku nebo měsíce?

Ve zkratce podporuji projektové manažery, pomáhám jim s administrativními činnostmi řízení projektů. Nejsem za projekty zodpovědná, ale snažím se jim ulehčit práci. Náplň práce se liší podle fáze projektů, na kterých pracuji. Podle typu projektu se seznamuji s jednotlivými úkony. Nejtěžší pro mě je to, že svět IT se velmi rychle vyvíjí a je to něco jiného, než jsem byla zvyklá. Zatím se mi daří učit se a adaptovat se na změny.

Pohybuješ se mezi vývojáři a projektovými manažery, je mezi nimi rozdíl?

Ano, v podstatě funguji jako spojka mezi projekťáky a developery. Developerům občas zadávám práci na pokyn projekťáků a pečlivě hlídám termíny dodání práce. Když není něco hotové včas, musím před manažery obhájit, proč není práce hotová v termínu. Moje práce mě baví. Mám radost, když vše stíháme načas a nevystavujeme se tak zbytečnému stresu.

Tvá agenda je různorodá, co Tě na práci baví nejvíc?

Začnu spíš tím, co mě nebaví (smích). Nemám ráda, když se mi nakupí jednotvárná práce do jednoho dne. Jsou to například updaty tabulek, portfolií nebo administrativní práce. Vesměs mě všechno naplňuje, když je agenda rovnoměrně rozdělená. Třeba dopoledne meetingy, odpoledne updaty, administrativa projektů a občas operativa. Jen ne vždy se to podaří.

Do týmu jsi velmi dobře zapadla a málem se o Tebe projekťáci perou, čím myslíš, že to je?

Snažím se být na všechny hodná, a hlavně dodržovat termíny. Jsem zodpovědná a dodávám svou práci včas. Proto si myslím, že jsem oblíbená zejména u projektových manažerů.

Kdybys měla doporučit někomu možnost pracovat v ASSISTu, co bys mu řekla?

V ASSISTu převládá dobrá komunikace, což je základ úspěšné spolupráce. V týmu jsou velmi příjemní lidé. Líbí se mi, že firma podporuje vzdělávání a baví mě množství neformálních firemních akcí, kde se poznáváme blíž a vznikají zde nejen pracovní vztahy, ale i kamarádské.

Děkujeme za rozhovor!