Příspěvek „Homeoffice aneb jak nepodlehnout bačkorové kultuře“

20. 3. 2020 • OznámeníMarta Čtvrtníčková

Současná situace si vyžádala rychle řešení. Mnoho společností svým zaměstnancům nařídilo práci z domova. My nejsme výjimkou. Sepsali jsme pár tipů, jak homeoffice zvládnout abyste si nezpůsobili žádnou újmu.

Homeoffice není dovolená

Zachovejte rituály

První den doma se zdá být jako volný den. Mnozí žasnou, jaké je to štěstí pracovat z domova, že nikam nemusí chodit. Dají si snídani v posteli a k tomu si vezmou počítač a pracovní jízda začíná. Pár dnů se to takhle dá vydržet, ale velmi rychle si můžete zvyknout na komfort, který se snadno omrzí.

Vstávejte v dobu, kdy jste zvyklí. I když si ušetříte čas strávený jízdou do práce, ale tento čas můžete využít k přečtení novinek, poslechu zajímavých podcastů (např. Host Lucie Výborné, Vinohradská 12, Deník N, Ted Talks a mnoho dalších). Nejlépe je vyhradit si pracovní prostor, kde si vždy připravíte vše, co k práci potřebujete. Měl by to být stůl a pohodlná židle nebo křeslo. Dlouhé sezení na gauči nebo v posteli odnesou vaše záda, a to jistě nechcete.

Pohodlně, ale ne v pyžamu

Doma nemusíte dlouze vybírat co na sebe, u mnohých z nás vyhrává pohodlí. Vyberte si příjemné oblečení, které se vám bude líbit, a budete se cítit dobře. Když se dobře cítíte v košili, tak si ji oblečte. Nezapomeňte si učesat vlasy, upravit obličej! I když jste doma, neměli byste zapomínat na sebe a na to, že se situace jednou vrátí k normálu.

Efektivita

Je důležité uvědomit si, že nemáte dovolenou a domácí práce musí počkat. Žehlit v pracovní době a práci si pak tahat do postele není správná volba. Uspořádejte si čas a určete si, kdy budete pracovat a kdy se věnovat jiným aktivitám. Zároveň si uvědomte, že i v práci si zajdete na kávu, či oběd s kolegy. Do svého rozvrhu zařaďte pravidelné přestávky na doplnění energie. Práce z domova vyžaduje jistou dávku sebediscipliny.

Nestaňte se workoholikem

Pokud je vaše práce úzce spojená s práci kolegy, najděte si společné časové okno. Neodkládejte práci na později, z kanceláře si práci domů taky nenosíte. „Už jen odpovím na email, už jen vyřídím hovor, už jen…“ vás může stát spoustu času z osobního volna.

Kdy jindy než teď!

Jste typ, který se rád vzdělává? V tom případě se učte od nejlepších! Naše Akademie ASSIST vás provede IBM Power Systems od A do Z.

Portál edX vznikl na podporu online vzdělávání a přináší možnost studia kurzů z prestižních univerzit jako jsou Harvard, Standford, Princeton, Yale, ale taky špičkové asijské školy.

Chtěli jste se naučit kreslit, psát, prezentovat využijte některý z on-line kurzu. Jde to i zdarma! Např. portál Lynda.com od LinkedIn nabízí 30denní bezplatný program, který můžete kdykoliv ukončit.

Cvičíte rádi, ale vaše oblíbené fitness centra jsou zavřená? Vyberte si nějaký z online programů. Většina fitness center vytvořila pro své klienty streamy. Zkuste to taky např. s FitFab.cz. Báli jste se začít s jógou? Teď je správná chvíle. Svět se na chvíli zpomaluje a vy můžete otestovat svůj potenciál z pohodlí domova. Běháte? Vzpomeňte si, co je při běhu důležité a doteď jste to zanedbávali. Ano, je to protahování, posilování, kompenzace. Na Youtube najdete návody, jak na to.

Chybí vám doma dobrá káva? Naučte se ji připravit od profesionálu. Alternativní příprava kávy může být zábava a stát se vášní, zkuste si kávu připravit např. podle Doubleshot.